Духовне читання

Категорії розділу

Духовне навчання і виховання [21] Діяільність служителів і парафіян церкви [3]

Форма входу

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Наша візитка

Код візитки

НАШЕ ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 96

Прогноз погоди

Публікації

Головна » Статті » Духовне навчання і виховання

Про молитву

Молитва – це ключ від усіх благ небесних

Що таке молитва і навіщо вона людині?

Якщо людині добре – то вона рідко звертає увагу на Божі Дари, а коли настає біда то тоді знаходить Бога. Але як до Нього звернутися і як його просити?

Спробуємо дати розуміння близького спілкування з Богом, тобто навчити молитви.

Молитва – це звернення до Бога, але не тільки до Нього, а й до святих угодників Божих, які тут, на землі, своїм особистим прикладом навчають творити молитву. Багато отців та подвижників йшли в пустелі, ліси, безлюдні місця для того, щоб навчитися стяжати дар Святого Духа, тому молитва була для них розрадою і утіхою, і вони досягали таких висот, що могли через молитву творити чудеса, зціляти людей і творити чудеса: ходити по воді, молитися, піднявшись над землею, тощо.

Так як Бог є Дух безтілесний, то вони старалися піднятися до Нього в постах та стражданнях, тому Господь і дарував їм багато духовних благ. І ми також хочемо навчитися так пізнавати Бога та угодити Йому своїми молитвами.

Спочатку потрібно знати, що Бог є Єдиний в Трьох Іпостасях, як Він і був явлений на землі.

Він є Єдиним Отцем Вседержителем, з якого народжується Син –Який явився в Господі Іісусі Христі, та Духом Святим, який ісходить від Отця.

Найпростіші молитви «Господі, помілуй», «Господі, благослові», «Слава Тєбє, Боже наш, слава Тєбє», «Слава Отцу і Сину і Святому Духу», «Амінь», «Помілуй мя».

Молитви є хвалебні, подячні, є молитви прохальні і молитви покаяння.

Тому я, як пастир навчаю людей дякувати Богові за все, що ми можемо побачити, почути чи подумати було створеноЇм.

Тому першими хай будуть молитви подяки. Хоч Бог нічого не потребує, але хоче, щоб ми були вдячними дітьми Отцю Небесному.

Син Божий Іісус Христос навчив нас як прославляти Отця Небесного в молитві «Отче наш», вона і є зразком християнської молитви.

Потім можна творити прохальну молитву, яка показує твоє єство і бажання спасти свою Душу. В тайні творіть молитву прохальну і просіть у Бога того, чого бажаєте, але знайте міру своїм потребам.

Багато молитов є і до Пресвятої Діви Марії. Не забуваймо, що Вона єдина, яка народила Господа Іісуса Христа, Спасителя Світу, а Він чує благання Своєї Матері.

Христос навчив молитися послідовників Своїх – Апостолів та всіх, хто слідували за Ним. Вони досягли великих Божих Дарів і також є помічниками у молитвах, якщо ми звертаємось до них.

«Молитва дається тому, хто молиться неліносно. Сама молитва є матір’ю всякого доброчинства, тому треба старатися молитися безперервно у всякий час, хай у вашому серці будуть хоч невеличкі, але чистосердні молитви».

(Св. Іоанн. Ліствічнік)

Де б ви не були, творіть молитву подумки або наяву.

Наприклад, ідете в дорогу, перехрестіть її і осініть себе хресним знаменням.

Біля церкви перехрестіться та скажіть: «Слава Тєбє, Господі, слава Тєбє».

Біля цвинтаря перехрестіться і скажіть: «Упокой, Господі, всєх спочилих православних».

Якщо нема можливостей перехреститися, то в душі своїй осініть себе хресним знаменням. Коли сідаєте їсти, не забувайте, що ці блага дав Бог. Вранці моліться вдома, але якщо не встигаєте, то творіть подумки молитву митаря: «Боже, мілостів буді мні грєшному». Якщо є гріхи, то пригадайте їх і творіть цю молитву.

Коли йде Святий піст, пам’ятайте молитву святого Єфрема Сиріна. Вона впокоряє і наставляє жити в смиренні.

Категорія: Духовне навчання і виховання | Додав: Lexandr (09.04.2013)
Переглядів: 1007 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Наші партнери

res.160011.0.1376b8cb285f4fe2ea8361c3cfaa9348.1874466166