Духовне читання

Категорії розділу

Дитяча сторінка [1]
Тема дня [33]
Новини парафії [11]

Форма входу

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Наша візитка

Код візитки

НАШЕ ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 96

Прогноз погоди

Віхи Недільної школи

   

Тези виступу на зустрічі 17.10.2003  

1) Актуальність питання відродження духовності і моральності.

Ми живемо в надзвичайно складний час, коли життя людей зазнає стрімких змін, руйнуються звичні стереотипи, норми, моральні принципи. Жорстокість, насильство, брутальність дедалі більше заповнюють суспільство. Усе це примусило державу повернутись обличчям до церкви, до християнської етики. Про необхідність гуманізації нашого суспільства та про виховання на засадах християнської моралі говориться у державних документах, у виступах діячів науки і культури.

Усе більше мудрих людей усвідомлюють незаперечну істину – слід звернутися до Бога, до християнської педагогіки і шукати шляхи подолання насильства у віщій книзі мудрості та життя – Біблії.

Першим найголовнішим принципом є віра в Бога, а Бог – це любов, Бог безмежно любить цей світ – тому й створив його таким прекрасним, Бог любить людину і турбується про неї. Але й людина повинна виконувати Божі заповіді: вони надзвичайно прості, але виконати їх буває, ох як не просто, але можливо!, якщо вчасно розпочати процес виховання дитини.

Перший крок від звільнення від зла в самому собі, який пропонує християнська педагогіка – це хрещення, тобто присвячення себе Господу, прийняття Іісуса Христа, як Спасителя.

Хрещення – це смерть для гріха, переродження для життя з Богом. Проте хрещення не вирішує усіх проблем.

Завдання батьків, школи, вчителів, оточуючих «обожити» дитину, закласти віру в Бога, усвідомити в собі духовне начало.

У перші роки життя немовляти перед батьками стоїть відповідальне завдання осяяти дитячу душу променем Божественної благодаті і краси, любові і радості, щоб дитина полюбила і повірила в Бога.

Саме таке завдання і ставимо перед собою ми, викладачі духовної школи Михайлівського храму, яка започаткувала свою історію 21.11.2001 року, а 25.11.2001 р. відбувся святковий концерт «Архістратиже Михайле, тебе величаєм».

Яблуку було ніде впасти у залі і 2 годинний концерт, у якому взяли участь майже 100 чоловік віком від 5 до 75 років не залишив байдужим нікого в залі.

Надзвичайно велике враження на вчителів і вихованців духовної школи справила організована пр. Павлом поїздка на сповідь у Зимненський монастир, коли маленька затишна церковка Юліанії Ольшанської почула сповідь майже 30 дітей і дорослих. І такою благодатною виявилась ця подія, що ми отримали запрошення взяти участь у святкуванні 10 річчя з дня відновлення Зимненського монастиря і зустрічати Митрополита Київського і всієї України Володимира.

100  учасників недільної школи продемонстрували свою майстерність у співах, декламуванні та інсценуванні перед високими гостями.

А закінчилось дійство урочистим звернення протоієрея Павла до високих гостей з привітанням та врученням подарунків – чудових писанок, виготовлених учнями та вчителями духовної школи.

Кожний учасник дійства отримав благословення блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України та іконку на згадку. А наше фото прикрашає православний календар на 2003 рік.

Досить результативно виступали наші діти і на фестивалі у червні 2002 року.  

Не менш продуктивним видався і 2003/04 навчальний рік.

Тоді, у період з 1.09.03 по 28.09.2004. учнями та вчителями духовної школи було підготовлено 9 тематичних концертних програм, які мали можливість переглянути не лише жителі селища, а й навколишніх сіл.

9.03. – Шевченкове свято. 1.09 – початок нового навчального року.

14.10. – Покрови (Грибовиця), Низкиничі.

21.11. – престольний празник Свято-Михайлівського храму с. Біличі. Різдвяний вертеп у Низкиницькому монастирі, коли вихованців привітав архімандрит Симеон.

Віхи духовної школи

21.11.2001 – відкриття.

2002 рік.

14.10. – виступ вихованців духовної школи Свято-Михайлівського храму с. Біличі у храмі с. Грибовиця.

11 листопада – поїздка в Низкиницький монастир, частування в келіях, фото на згадку.

2003 рік.

19.01 – поїздка в Низкиницький монастир, частування, зустріч з архієпископом Володимир-Волинським і Ковельським Симеоном. Виступ з Новорічним вертепом у міському БК.

9.05. «Великодні погостини у Зимно», зустріч з митрополитом усієї України Володимиром, цікава екскурсія по храмах та території, частування. (фото), замітка у газеті додається.

14.09. Участь у великому концерті, присвяченому 360-річниці від дня заснування Низкиницького монастиря, де брали участь заслужені хори, визнані колективи регентського училища, монастирські хори.

2004 рік.

11 міс. – поїздка в Червоноградський інтернат для дітей з особливими потребами та позбавленими батьківського піклування

2005 рік.  

01 – виступ у Низкиницькому монастирі, під час відвідання його єпископом Володимир-Волинським і Ковельським Симеоном, у дні Різдвяних свят.

Відвідання Іваничівського православного храму під час Великодніх свят.  

В період з 2006 по 2011 рік вихованцями і вчителями духовної школи було підготовлено ряд тематичних програм для жителів селища, що проходять з року в рік і не перестають дивувати, захоплювати глядачів неординарністю сценаріїв, творчим підходом до висвітлення християнських традицій і талановитим виконанням юних співців Слова Божого.

Різдвяний вертеп – проходить щорічно 8 січня у приміщені Михайлівського храму. Красу, чарівність і святість несуть людям Різдвяні свята з їхніми споконвічними співаними-переспіваними нашими батьками, дідами, прадідами колядками, щедрівками, віншуваннями, що започатковані в сиву давнину нашими пращурами і так любовно передаються з покоління в покоління і зворушливо впливають на нас своєю щирістю, лагідністю, добротою, а особливо, коли звучать з вуст малят-дошкільнят та школяриків – вихованців Недільної школи.

Шевченківське свято. Щорічно 9 березня стало хорошою традицією організація яскравого дійства по вшануванню пам’яті великого Кобзаря, де вдало поєднуються концертні номери: вірші, пісні на вірші поета, інсценування фрагментів поем у виконанні вчителів, учнів та учасників хору Свято-Михайлівського храму.

Великодні погостини. У період святкування Великодніх свят мешканці селища і села Біличі мають можливість переглянути у приміщенні храму театралізовану програму до Воскресіння Христового. 14 жовтня до свята Покрови Пресвятої Богородиці готується цікава тематична програма по вшануванню Матері Божої – наставниці та заступниці всіх християн.

21 листопада – престольне свято Архістратиже Михаїле, тебе величаєм, коли всі прихожани та гості Свято-Михайлівського храму мають можливість прилучитися до святкового дійства, де у піснях, віршах, перекличках, інсценівках вшановується Бог Отець, Бог Син, Бог Дух Святий, та Небесне воїнство Ангелів, Архангелів та Безплотних сил.

Бог долає вершини і доли,
Зло й неправду зміта на путі,
Не зрікаймося віри ніколи,
Віра в Бога, - це сонце в житті.
                                             С. Шевчук  

2009 рік 

 
Особливо плідним на здобутки видався 2009 рік. 9 червня у Нововолинську відбувся ТРАДИЦІЙНИЙ ПРАВОСЛАВНИЙ МОЛОДІЖНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДУХОВНОЇ ТА НАРОДНОЇ ПІСНІ. Цьому заходу передувала урочиста служба в Свято-Успенському храмі Низкиницького чоловічого монастиря, звідки учасники масового святкування хресним ходом прийшли до місця його проведення – літньої естради парку культури.
Тішили душу сонячна погода, розмаїття зелені навкруги і мелодійний спів у день Святої Трійці.
На початку відкриття фестивалю з благословення Блаженнійшого Володимира, митрополита Київського і всієї України, владика Никодим, єпископ Володимир-Волинський і Ковельський, вручив Віктору Сапожнікову, міському голові Нововолинська, орден Української православної церкви преподобного Нестора Літописця. Мер звернувся до присутніх, висловив сподівання, що цей захід укріпить духовні і тілесні сили. Далі програму натхненно продовжили ведучі фестивалю протоієрей Павло Мельник, настоятель Михайлівського храму с. Біличі, авторські пісні якого полонили присутніх та Людмила Могиль, вчитель Недільної школи цієї церкви. Програма дійства видалась надзвичайно благодатною, насиченою. Учасники пісенного конкурсу на сцені виконували богослужбові твори, псалми й українські народні пісні. Було приємно, що над нашим містом у цей день Святої Трійці линули спільні хорові молитви, які возвеличували Бога Отця, Сина і Святого Духа.

Нехай і в новому столітті
Живе наш юний фестиваль!
І буде літо, будуть квіти
І пісня понесеться вдаль!

  10 грудня 2009 року у малому залі Будинку культури селища Жовтневого відбувся творчий вечір о. Павла, настоятеля Михайлівського харму с. Біличі «Струмочки з християнського джерела», організований директором бібліотеки філіалу №3 м. Нововолинська – Ларисою Боратинець. Пройшла презентація книг для дітей – вихованців недільних шкіл, виданих священиком і разом з тим всі запрошені мали можливість ближче познайомитись з протоієреєм Павлом Мельником, приторкнутися до таїни хисту непересічної людини: священика, видавця духовної літератури, поета і композитора, чудового виконавця церковних псалмів й талановитого проповідника Слова Божого.

Відгуки-публікації про дійство знайшли своє відображення на сторінках місцевої преси: в газетах «Наше місто», «Волинь», «Колос».

Великодні погостини 2003 року

Великдень всіх нас кличе на гостини,
В природі творить справжній світ чудес,
   І всі ми виголошуємо щиро 
"Христос Воскрес! Воістину воскреє!"

 Великдень дійсно покликав на гостину учнів, вчителів, батьків вихованців духовної школи Михайлівського храму с. Біличі. Незвичайним видався для нас день 9 Травня, коли воєдино переплелись два великих свята: День Перемоги і поїздка до Зимненського монастиря - на святкування річниці Волинської єпархії»

0 11.30 ми приїхали до святині і були вражені навколишньою красою Зимно. Мимоволі на думку приходять слова:  


Сад зацвів біля Божого храму,
Ніби з казки він виплив увесь,
У серцях» навкруги і над нами
Так бентежно тепліє "Воскрес"
                                            Є.Шевчук  

Це дійсно чарівне місце ось як описує його протоієрей Віктор Мельник: "У п'яти кілометрах від м Володимир-Волинського, на гористому березі р.Луги, стоїть величній православний монастир. Відбиваються стіни Успенського храму у водах цієї ріки і вона несе чудові незабутні образи далеко-далеко, а голосний благовіст розносить їх славу навколо"

Нам, учням і вчителям духовної школи Свято-Михайдівського храму с.-Біличі випала велика честь відвідати ці святиню, коли тут перебував Блаженійший Митрополит Київський і всієї України - Володимир, коли святкувалось 10-річчя з дня відродження монастиря до життя матушками: ігуменею Стефанією та благочинною Миколаєю.

Це дійсно – чудо: величні ошатні споруди, прекрасно впорядкована територія, чарівна природа.

Душа переповняється світлими почуттями! Хочеться славити Бога в піснях, віршах, тропарах.

Саме з такою метою ми відвідали Зимненський монастир. Учні та вчителі духовної школи привезли святкове дійство та концерт во славу Господа нашого Іісуса Христа.

Чудову сценку підготувала вчитель духовної школи Дарчич Л.Г. про загибель Спасителя. А як артистично зіграли ролі Іващенко С., Матіюк С., Бондарєви А. та І., Веремейчук Д., Кренц В., Голуб П., Штопайло Н., сестри Марія та Оля Фещук.

Злагоджено та надзвичайно проникливо звучали пісні у виконанні дитячого хору духовної школи с. Біличі під керівництвом Желяскової І.Є. у музичному супроводі Кашуби О..Г. "Христос Воскрес", "Сьогодні день, сьогодні празник", "Врятуй нас від зла,Божа Мати", "Писанка", "На Великдень".

Проникливо і чисто звучали голоси наших артистів: Мельника Павла, Сергійчука Леоніда, Тимчишина Вадима, Мельник Людмили.

Нікого не залишили байдужими виступи наймолодших артистів - групи "Перлинка" з перекличкою «Я радію світу». Надзвичайно душевно і щиро звучали заклики:"Навчи нас, Боже, тебе любити",  вірші:"Христос Воскрес, радійте діти!", "Господу хвала", "Я вірю", "Помолюсь воскресінню Спаса", "Слава Господу на небі"

Близько 70 учасників духовної школи продемонстрували свою майстерність перед високими гостями.  Незабутнє враження справила сценка "Все радіє весні" де дівчатка у чудових костюмах: весни, квіточок і метеликів - славили пробудження природи світлого свята Воскресіння.

А закінчилось святкове дійство урочистим зверненням протоієрея Павла до високих гостей з привітаннями та врученням подарунків - чудових чарівних писанок, виготовлених учнями духовної школи Свято-Михайлівського Храму під керівництвом Герасим’юка А.В.

Цілий цикл пісень підготував протоієрей Павло Мельник до цієї події.: «О Боже Всесильний, молитву прийми», «Журавлиний мій краю», «У Київську Лавру на прощу», «Зглянься над нами, Діво Свята». Правда, не всі вони прозвучали, але не залишили нікого байдужими пісня-заклик протоієрея П. Мельника «О, Боже Всесильний, молитву прийми», коли ми, учасники концерту приймали благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України. Закінчилося дійство спільним співом «Многая літа».

В знак щирої подяки отримали учасники концерту щедре частування з рук матушок Стефанії та Миколаї. Для всіх учасників дійства було організовано цікаву екскурсію по святиням монастиря. Кожен привіз з собою цілющої водиці з Зимненського монастиря, а ще прекрасні незабутні враження, часточку сердечної любові, душевної рівноваги і чистоти.


Бог долає вершини і доли,
Зло й неправду зміта на путі,
Не зрікаймося віри ніколи
Віра в Бога, - як сонце в житті.
                                       С. Шевчук.      

                                                                                                                                                Підготувала Могіль Л.М.

Пошук

Календар

«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів

Наші партнери

res.160011.0.1376b8cb285f4fe2ea8361c3cfaa9348.1874466166